2010/2011


Sukcesy uczniów
NSP Nasza Szkoła 2010/2011


 

INFORMATYKA:

  • „Pocztówka z wakacji”- międzyszkolny konkurs pod patronem prezydenta miasta Sopotu

III miejsce – Antoni Dudij kl.3

  • „Internet to więcej niż zabawa. To twoje życie”- międzyszkolny konkurs.

I miejsce – Piotr Truty kl. 6

II miejsce – Małgorzata Lubowiecka kl. 4

III miejsce – Piotr Kucharski kl. 6

  •  „Wspaniały Świat Turcji” - konkurs plastyczny pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty organizowanego przez Gdańską Szkołę Podstawową „LINGWISTA”

laureat- Jerzy Wojnicz – uczeń klasy 2

  • Zadbaj o swoje zdrowie”- międzyszkolny konkurs plastyczny organizowany przez Szkołę Podstawową nr  79 w Gdańsku

specjalne wyróżnienie Dyrektora Szkoły -uczniowie klasy 2

 

MATEMATYKA:

  • VI Megaolimpiada Wiedzy z matematyki

laureat -Piotr Kucharski kl. 6

  •  OXFORD – EDUCATIONAL „Test Matematyka Plus”

laureat I stopnia- Piotr Kucharski kl. 6

laureat II stopnia Andrzej Kownacki kl.3

laureat IV stopnia Kuba Żeligowski kl.3

  • Wojewódzki konkurs „Gdańskie Lwy”- część matematyczna

Laureat -  Andrzej Kownacki kl.3

 

JĘZYK POLSKI

  • Ogólnopolski Konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

  Finalista:

Olgierd Fiszer kl.6

Wyróżnienia:

Tomasz Lewandowski kl.1

Alicja Kwiecińska kl.1

Bartłomiej Bąk kl.1

Lena Zastawny kl.1

Mateusz Kuzio kl.1

Małgorzata Leszczyńska kl.2

Maja Leczkowska kl.3

Martyna Kapica kl.4

Alicja Borzyszkowska kl.5

Alicja Żeligowska kl.5

  • Ogólnopolski Konkurs „Z poprawną ortografią na co dzień”

 Finalista:

Olgierd Fiszer kl.6

 Wyróżnienia:

Agata Gumowska kl.2

Milena Browczuk kl.3

Maja Leczkowska kl.3

Piotr Kucharski kl.6

 

  • IX Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

 

II miejsce -  Piotr Kucharski  kl. 6

III miejsce – Olgierd Fiszer kl. 6

 

  • Wojewódzki konkurs „Gdańskie Lwy”- część polonistyczna

laureatka – Alicja Orsztynowicz

 

  • Wielki Maraton Czytelniczy „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

wyróżnienia:

Martyna Kapica kl.4

Małgorzata Lubowiecka kl.4

Andrzej Swincow kl.4

 

  • Wewnątrzszkolny konkurs „Pięknie czytamy”

 

I miejsce  - Marcin Hyla kl.1

II miejsce – Łukasz Maziuk kl.3

III miejsce – Mikołaj Żachowski kl.2

wyróżnienie- Hania Trojanowska kl.1

HISTORIA

  • VI Konkurs Genealogiczny: „Moja Pomorska Rodzina”

II miejsce –  Jan Łachiński kl.4

(Janek otrzymał również nagrodę specjalną od p.Mariusza Momonta z Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego)

 

  • VI edycja TEST HISTORIA-OXFORD PLUS

Laureat 2. Stopnia – Piotr Kucharski kl.6

 

  • Ogólnopolski  Konkurs Historyczny “KRĄG”

Wyróżnienie -  Jan Łachiński kl.4

 

INNE KONKURSY

  • Najciekawsza figurka z ziemniaka”  

I miejsce – Kuba Pezowicz kl.2

II miejsce – Maciej Kusznierewicz kl.3

  • „Najciekawsze przebranie na Święto Pieczonego Ziemniaka”

I miejsce – Maja Leczkowska kl.3

II miejsce – Mikołaj Żachowski kl.2

III miejsce –  Alicja Kwiecińska kl.1

  • Konkurs plastyczny z okazji „Dnia Kota” 

I miejsce Mikołaj Żachowski kl.2

  wyróżnienia

Sara Narczewska kl.2

Milena Browczuk kl.3

  • Konkurs Plastyczny „Ptaki w moim mieście” w ramach VII edycji projektu „Znani i nieznani-ptasi sąsiedzi” – wyróżnienie dla kl.5

 

  • Cała szkoła zaliczyła kolejny rok w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w klubie „ŻAK”

 

  • Klasa 2 i 3 ukończyły z wyróżnieniem dwa semestry POLSKIEJ AKADEMII DZIECI (w ramach tego projektu dzieci brały udział  w comiesięcznych wykładach  na Uniwersytecie Gdańskim)

 

  • klasa 2 otrzymała tytuł Młodych Przyjaciół Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

 

 

W programie „GDAŃSKIE LWIĄTKA”

 klasa 1 zdobyła brązowe odznaki

klasa 2 zdobyła srebrne odznaki

klasa 3 otrzymała złote odznaki i certyfikaty za trzyletni  udział w programie

 

         Najbardziej aktywni w programie byli:

Maja Leczkowska – 234 odwiedzone placówki

Milena Browczuk – 140 odwiedzonych placówek

Andrzej Kownacki – 104 odwiedzone placówki

Maciej Kusznierewicz – 82 odwiedzone placówki